Kik segítenek Neked?
Az Egyetemi Vívó Club Magyarország egyik legismertebb és legelismertebb vívóklubja, amely a hagyományokat és a modern technológiát egyesíti a vívás oktatásában.
Várjuk a gyermek- és a felnőtt vívókat, akiket tapasztalt edzőink személyre szabott edzésekkel segítik céljaik elérésében. Az edzések során figyelembe vesszük az egyéni képességeket és igényeket, így mindenki a saját tempójában fejlődhet. Edzőink támogatása és szakértelme biztosítja, hogy a hozzánk látogatók a lehető legjobb és legeredményesebb edzési élményt kapják.

dr. Pap Jenő
Világbajnok - Egyetemi fővívómester
1959 óta vívok. A BVSC színeiben kezdtem el versenyezni. 1973-75 között tőrvívóként vívtam a válogatottban. Ezt követően párbajtőrvívásra váltottam.
Legjobb eredményeim: 1978-as Hamburg Vb csapat arany, 1982 Róma Vb egyéni arany. Edzőim Nagy Árpád, dr. Pap Csaba és dr. Bay Béla voltak.
1985-től edzősködtem Svájcban. 1990-ig a válogatottnál és az AFZ egyetemi vívóklubnál. Anja Straub a kapitányságom alatt nyerte meg a világbajnokságot. és a csapat is bronzérmes lett. Az egyetemen (ETH Zürich) szemeszterenként 50-60 hallgatónak tanítottam vívást három csoportban.
1990 után veterán vívóként indultam versenyeken. Egyéniben és csapatban is megnyertem az Európa-bajnokságot és a világbajnokságot. 2015-ben egyéni aranyérmet nyertem a limoges-i vb-n.
Somov Sándor halála után szakosztályvezetői és edzői feladatokat vettem át. 2024-ben kineveztek az ELTE Egyetemi Fővívómesternek. Szakosztályunk fókuszában az egyetemi vívás és az utánpótlásképzés áll. Természetesen nem feledkezünk meg a szabadidős vívásról és a veteránokról sem.
Örülök, hogy már rendezett körülmények között, a legmodernebb felszereléssel készülhetünk a versenyekre.
Telefonszám: +36-70-329-4000
E-mail: evcegyetemivivas@gmail.com

Szórády István Ödön
Vívóedző, fegyvermester
1971-től 1978-ig tőrrel, az utolsó évben párbajtőrrel vívtam - az edzések mennyiségéhez képest sikeresen.
30 év szünet után - felvételi, katonai szolgálat, egyetem, munka, másoddiploma - visszatértem. Atletizáltam, vitorláztam, lovagoltam, íjászkodtam, de a vívás mindig más volt számomra.
A 90-es évek közepén megjelentek azok az egyesületek, amelyek nem csak élsportolókat képeztek, hanem lehetőséget biztosítottak amatőr, szabadidős és veterán vívóknak is. Ott folytattam, ahol abbahagytam.
A Veterán Országos Bajnokságon 3 ezüstérmet, 3 Szatmár Kupát és még sok más érmet szereztem, valamint tagja voltam a veterán válogatottnak is.
Az edzőképzést 2014-ben végeztem. Gyermekeket és kezdő felnőtteket tanítottam. Jelenleg az Egyetemi Vívó Clubban vívok, ahol fegyvermesteri munkát is végzek, és aktívan részt veszek a vívóterem mindennapjaiban.
Különösen a párbajtörténet érdekel: a Múzeumok Éjszakáján többször tartottunk bemutatót.
A vívás soha nem unalmas! Könnyű függővé válni, de ez egészséges szenvedély!

Vaja László
Vívóedző
1986-ban születtem, tíz évesen kezdtem párbajtőrözni. Pár év után Lukovich István mesteredző szárnyai alatt találtam magam a BSE (ma MTK) falai között.
2011-ben végeztem a Testnevelési Egyetem Vívóedző képzésén. A vívás mellett a BSE edzésein igyekeztem fejlődni, tanulni a mesteremtől.
2015-től egyre jobban bekapcsolódtam a vívóegyesület életébe. Az Egyetemi Vívó Club megújulásában is részt vehettem, így az elmúlt három évben EVC színekben edzettem.
Először veteránokkal kezdtem el dolgozni, majd 2024 januárjától utánpótlásképzést is tartok (sportiskola). Két gyermekem van, így az utánpótlásképzés és a gyereknevelés jól kiegészíti egymást.
Főállásban dolgozom egy nemzetközi cégnél, így számomra a vívás oktatása a kikapcsolódás és a feltöltődés helye, ahol teljes mértékben azt csinálhatom, amit igazán szeretek.
Igény esetén angol nyelvű képzést is tudok tartani. A párbaj mellett, ha kell, tőriskolát is tanítok.

Kasolyné Dékány Dóra
Vívóedző
30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező pedagógus vagyok.
A vívással tizenéves koromban ismerkedtem meg, de csak évekkel később, gyermekeim megszületése után kezdtem el velük közösen tanulni és gyakorolni a vívás alapjait a szabadidős vívás program keretében.
Szorgalmasan jártam edzésekre, majd, mint veterán kezdtem el versenyekre járni. A versenyzés mai napig az életem fontos részét képezi, de emellett szakosztály vezetőnk, dr. Pap Jenő kérésére és biztatására megszereztem a vívóedzői képesítést is, hogy a sportiskolás diákokat edzhessem. Igyekszem a 30 éves pedagógiai tapasztalatomat itt is hasznosítani.
Tapasztalatom szerint a vívás kiválóan fejleszti a gyermekeket, segít a koncentrációban, fegyelemre tanít és rendszert visz a mindennapjaikba.
Még csak pár éve edzősködöm, de kimerem állítani, hogy komoly terápiás hatása van a figyelemzavaros, hiperaktív gyermekeknél. Szeretem, ha jókedvűen érkeznek a fiatalok az edzésekre és még jobb kedvvel, de már fáradtan mennek haza a szüleikhez.
Tóbel Endre
Vívóedző
1953-ban születtem. 1967-től 1969-ig öttusáztam a MAFC-ban és a régi OSC-ben vívtam.
Párbajtőrben egyéni magyar bajnoki címet, csapatban több ezüst- és bronzérmet szereztem. 1973-ban tagja voltam az Főiskolás világbajnokság ezüstérmes csapatának és a B-válogatottnak.
A vívóedzői diplomám megszerzése után 1978-tól évekig edzősködtem a Budapesti Honvéd SE-ben. Ezt követte 2007-2013 között az MTK, 2013-2015 között a Fless Vívó Egyesület.
Az Egyetemi Vívó Club megalakulása óta dolgozom itt. Tanítványaim több OB-t nyertek. korcsoportos EB-n és VB-n indultak. Van egy nemzetközi Fair Play-díjas tanítványom is.
Több évtizedes versenyzői és edzői tapasztalatomat felhasználom minden edzésen. Az Egyetemi Vívó Clubban szeretném elérni, hogy legyenek sikeres és eredményes vívóink.

Széles Gábor
Vívóedző
53 éve vagyok a vívósportban.
Válogatott versenyző, és a Thaiföldi vívó válogatott edzője voltam.
Jelenleg veterán vívókat, egyetemistákat és kerekesszékes versenyzőket oktatok párbajtőrvívásra.
A vívás örök!