Hol is kezdődött?
Az Egyetemi Vívó Club Magyarország kultikus, nagy hagyományokkal, és sikeres múlttal rendelkező vívóterme. Az egyesület évtizedek óta foglalkozik vívással, és számos sikeres versenyzőt nevelt ki.
Ez a különleges hely az ország legrégebbi vívóterme, ahol az elmúlt bő száz évben a hazai vívósport számos nemzetközileg elismert vívója, olimpiai bajnoka készült a versenyekre. Itt vívott Kulcsár Győző, Juhász Katalin, Dömölky Lídia, Sákovics József, dr. Kausz István, dr. Nemere Zoltán, Gyuricza József, dr. Hámori Jenő és dr. Osztrics István, de Elek Ilona, Rerich Béla, Balthazár Lajos és ifjú Kamuti Jenő is. Olyan legendás edzők irányították a munkát, mint a világ vívósportjában maradandót alkotó dr. Gerentsér László, dr. Bay Béla, Vass Imre, Szabó László vagy dr. Duronelly László vivómester.
A termet 2024. január 26-án, névadó ünnepség keretein belül a legendás Gerentsér László vívómesterről nevezték el , és ezzel egy időben fő vívómestert is kineveztek, Pap Jenő világbajnok párbajtőröző személyében. A felújított teremben az egyik legmodernebb oktatási módszert alkalmazzák, a vezeték nélküli vívás révén.

Az Egyetemi Vívó Club története egészen 1898-ig nyúlik vissza,
A vívóterem falain belül az elmúlt évszázad során szinte valamennyi olimpiai és világbajnok vívó és öttusázó megfordult, és máig a vívás központja.
Az Egyetemi Vívó Club, hajdani nevén BEAC, 1898. november 5-én alakult, amikor gróf Vay Lajos vívómester vezetésével kezdték meg a vívógyakorlatokat a Lipót utcában. A klub vívóéletének fellendítése dr. Gerentsér László nevéhez fűződik, aki 1907-től egészen 1942-ig vezette a klubot.
1912-től a Halász Zsiga utcai vívóterem azonban kicsinek bizonyult, de itt kezdett vívni 1926-ban az akkor 20 éves Erdélyi György, aki 1929-ben meglátta az Úri Club üres helyiségeit, és elhatározta, hogy az egyetemi egyesület számára megszerzi azokat. Herceg Esterházy Lászlóval és Pluhár Istvánnal együtt sikeresen elérték, hogy a BEAC bérbe vehesse az elegáns helyiséget.
Az akkori átalakítás és berendezés költségeit az egyetem, a Közoktatási Minisztérium és a BEAC közösen fedezte. Így született meg a BEAC új vívóterme, amely 1951-től a Bp. Haladás, 1957-től az OSC vívóterem nevet viselte.
2021-től Egyetemi Vívó Club néven működik a legmodernebb felszerelésekkel egy modern, de tradicionális teremben.
Hosszabban az alábbi blogbejegyzésben olvashatsz ITT.